Teorie velkého třesku (1 série)

The Big Bang Theory, Teorie velkého třesku, United States, 2007

Leonard a Sheldon sú fyzici. Niekto by ich označil za šprtov, ale v dnešnej dobe je oveľa presnejšie označenie "geek". Žijú vo svojom vlastnom svete a reálny život im nič nehovorí. To sa zmení príchodom ich novej susedky, krásnej blondíny Penny, obyčajného dievčaťa, ktorému je svet Leonarda a Sheldona úplne neznámy, čo často... vlastne vždy vyústi do zábavnej situácie.

Recenze filmu

Pro chápající jste geek, pro ostatní buď genius či freak. Osoba, shromažďující doma hromadu fanouškovské veteše a komiksů, recitující scénáře fantasy a sci-fi snímků popředu i pozpátku. Ve skříni schovává kostýmy Battlestar Galacticy, čas od času si zahraje vulkánské šachy, bádá nad fyzikálními jevy v komiksových adaptacích a stále dokola se ostatních ptá, jaký důvod měl Skynet k výrobě 17-ti leté terminátorky.

S geeky jsme se blíže poznali již s britskou partičkou IT Crowd. Američtí kolegové kanálu CBS nemohli zůstat pozadu a sepsali seriál pro zámořské publikum. The Big Bang Theory vypráví o partě fyziků MIT s nadprůměrným IQ, s nímž jde v dnešní době ruku v ruce podprůměrná šance na potomstvo s atraktivní dívkou. Místo dívek se tedy otáčí po nejnovějších režisérských sestřizích kultovních bijáků a sbírají komiksové panáčky. Do doby, než se do protějšího bytu nastěhuje kráska Penny. Leonard, fyzik vysokého IQ a malého vzrůstu, se zamiluje a svět hlavní čtveřice nadšenců se bortí v základech.

Zápletka seriálu by mohla vyznít lacině a prvoplánově. Scénář postavený na rozhovorech o fyzice, sexu, filozofii a fenoménech dnešní doby (o kterých se s dívkou NEMÁ CENU bavit), by v rukou „prcičkářů“ skončilo neblaze. Tvůrci seriálu ale nejsou popcornisti z předměstí Beverly Hills, nýbrž čistokrevní geekové. Seriál pozvedli na výši inteligentního britského humoru, u něhož je znát scénáristů. Velmi osobitý humor je ale postaven na charakterech vykonstruovaných dle konceptu Červeného trpaslíka. Leonard je snažící se zamilovaný Lister, Sheldon je patolízalský hnidopich Rimmer, Wolovitz s Raajim zastupují Kocoura s Krytonem a konečně Penny je Kochanská (mnohem hezčí a méně trapná). Vykradenost bychom ale mohli vidět všude a BBT není proč napadat, když jim to tak skvěle šlape. Fekalistický humor vystřídaly velmi inteligentně vymyšlené dvojsmysly a poznámky.

Trailer (ukázka nového filmu)


Film online

Ostatní série Teorie velkého třesku (1, 2, 3, 4, 5)


01x01 Pilot (Pilot)


01x02 Hypotéza otrubové vlákniny (The Big Bran Hypothesis)


01x03 Korolár seržanta Sněhulky (The Fuzzy Boots Corollary)


01x04 Efekt světélkující rybky (The Luminous Fish Effect)


01x05 Hamburgerový postulát (The Hamburger Postulate)


01x06 Paradigma Pána prstenů (The Middle-Earth Paradigm)


01x07 Knedlíčkový paradox (The Dumpling Paradox)


01x08 Koktejlový experiment (The Grasshopper Experiment)


01x09 Cooper-Hofstadterova polarizace (The Cooper-Hofstadter Polarization)


01x10 Loobenfeldův rozpad (The Loobenfeld Decay)


01x11 Lívancová anomálie (The Pancake Batter Anomaly)


01x12 Jeruzalémská dualita (The Jerusalem Duality)


01x13 Batnádoba a chybný předpoklad (The Bat Jar Conjecture)


01x14 Zkáza mimoňoráje (The Nerdvana Annihilation)


01x15 Roštěnkové distribuční dilema (The Porkchop Indeterminacy)


01x16 Reakce na arašídy (The Peanut Reaction)


01x17 Mandarinkový faktor (The Tangerine Factor)

 

Nově filmy