Já, padouch (2010)

Despicable Me, Já, padouch, United States, 2010

Ve šťastném předměstském sousedství, obklopeném bílým plaňkovým plotem a kvetoucími keři růží, stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod tímto domem je obrovský tajný úkryt. A zde nacházíme Grua (STEVE CARELL) obklopeného armádou svých uličnických a zlomyslných přisluhovačů, mimoňů, který plánuje tu největší loupež v historii celé zeměkoule.

  • Genre: Animovaný, Komedie, Rodinné
  • Délka: 95 min
  • Hrají: Steve Carell, Jason Segel a Russell Brand
  • Jazyk: čeština
  • Kvalita: DVDRip

Recenze filmu

Gru by se moc rád stal největším padouchem na světě. A nemyslím zločince ledajaké, ale ty, co proti nim bojuje James Bond. Jenže už je to starší pán a nemá za sebou tolik úspěchů. Naproti tomu se vynořuje dravé mladí – padouch Vektor, který právě ukradl Velkou pyramidu a nahradil ji nafukovací kopií (schválně, jestli si všimnete, kam ji schoval).

Gru se tedy rozhoupe k provedení největší akce. Rozhodne se ukrást Měsíc. K tomu ale potřebuje zmenšovací paprsek a k jeho získání si musí půjčit 3 malá děvčátka ze sirotčince. Netřeba říkat, že mu začnou přirůstat k srdci, jsme přece jen v americkém animovaném filmu.

Film je tak klasický, až je vlastně geniální. I když se na svět dívá z jiné strany, než obvykle. Hlavní hrdina (nebo spíše padouch?) má k dispozici armádu žlutých pomocníků, takzvaných mimoňů (pro zvědavce, v originále film používá slovo „minion“, tedy poskok nebo nohsled), naprosto rozkošných a opravdu velmi zvláštně nadabovaných tvorů, o nichž si chvíli myslíte, že ani dabingem neprošli, ale druhou chvíli už mluví česky.

Příběhově nekomplikovaný a na současné poměry slušný rodinný film rozhodně nemůže urazit žádné dítě a věřím, že ani žádného dospělého. Všechno zde funguje tak, jak má, a zapadá přesně na své místo. Dokonce i 3D je zpracováno sympaticky a dabing, v němž hlavního padoucha namluvil Jiří Lábus, je rovněž velmi povedený.

Přesto, a snad i právě proto, nemůže film získat příliš vysoké hodnocení. Protože ač je po všech stránkách výborný, není ničím výjimečný.

Trailer (ukázka nového filmu)

 

Nově filmy