Já, padouch 2 (2013) online

Despicable Me 2, Já, padouch 2, United States, 2013

Může být napravený padouch vůbec ještě zábavný? Když vypráví pohádky na dobrou noc? Když se bojí o nevinnost své nejstarší dcery? Když už nechce vůbec nic ukrást? Gru naštěstí neskončí jako obyčejný civil, protože v jeho nitru se stále ukrývají schopnosti, které by leckdo rád využil. Jako například šéf mocné Antipadoušské ligy, Silas Velezadek. Silas sice padouchy všeho druhu hluboce opovrhuje, ale kdo se může do myšlení zlosyna vcítit líp než zlosyn bývalý? A tak vyšle svou nejlepší agentku Lucy Wilde, aby Grua přiměla ke spolupráci. Té se to s pomocí paralyzéru převlečeného za rtěnku podaří a Gru začne na stará kolena páchat dobro. A brzy bude mít plné ruce práce, protože na radaru Antipadoušské ligy se objevil obzvlášť protřelý padouch Eduardo, nevysvětlitelně začali mizet Mimoňové, Margo se zapalují lýtka, Edith je i nadále životu nebezpečná a Agnes se všemožně snaží sehnat taťkovi nějakou mamku.

  • Genre: Animovaný, Komedie, Rodinné
  • Délka: 98 min
  • Hrají: Steve Carell, Kristen Wiig a Benjamin Bratt
  • Jazyk: čeština
  • Kvalita: CAMRip

Recenze filmu

Pokračování animovaného Já, padouch se nese ve velice podobném duchu jako první díl, akorát s tím rozdílem, že titulní Gru již není padouch, nýbrž milující otec tří adoptovaných holčiček a výrobce marmelády. Dokonce přijme práci agenta v organizaci na potírání zločinu a zachraňuje svět. Padouch je v tomto případě ten, kdo ukradl chemický přípravek měnící každého mírumilovného tvora ve vraždící fialovou bestii.

Oproti předchozímu dílu, kde byl kladen důraz na roli otcovství, zde přibyla pro změnu romantika, odehrávající se rovnou ve dvou liniích. Ta mezi Gruem a pohlednou, zrzavou a mírně střelenou kolegyní se povedla. Je decentní, vtipná, trochu dojemná, nekřečovitá. Navíc se na ni povedlo nalepit značné množství humorných gagů. Ta druhá, odehrávající se mezi nejstarší z Gruových dcer a nagelovaným frajírkem v tanečních botách, se ale nepovedla vůbec, je mírně trapná a kompletně zbytečná.

Tak nějak navíc působí celé to dívčí trio. Logicky sice musely v pokračování být, tvůrci je ale nedokázali smysluplně využít. Ta nejstarší si za celou dobu odbude pouze zmíněný románek, nejmladší zas neustále Gruovi připomíná, že by si měl někoho najít (čímž pádem je strašlivě otravná) a má útrpné proslovy o tom, jak je maminka důležitá (což je ještě otravnější). Prostřední z Gruových dcerek je zbytečná úplně, žádnou úlohu totiž ve filmu nemá.

Na celé čáře samozřejmě opět vyhrávají žlutí mimoni, kteří jsou úžasní a zasloužili by si vlastní seriál (samostatný film se plánuje na rok 2014). Dodávají filmu prvky absurdního humoru a srandovní grotesky.

Po stránce animace není co vytknout a technicky je film velmi zdařilý, nicméně si na něm mohl tvůrčí tým dát o něco víc záležet a lépe propracovat příběh i samotné postavy. Takhle je z Já, padouch 2 pouze obyčejné sériové pokračování, které děti zaručeně pobaví, dospělého neurazí, nezapomenutelný zážitek však neskýtá.

Trailer (ukázka nového filmu)

Film online

Já, padouch (2010) CZ Dabing

 

Já, padouch 2 (2013) CZ Dabing

 

 

 

Nově filmy